خسروی نیا, سارا, باقری, عبدالرضا, زیارت نیا, سید مهدی. (1394). بررسی فعالیت ضدمیکروبی عصاره‏های بدست آمده از کالوس و سلول‌های کشت سوسپانسیون زیره سیاه در مقایسه با بذر آن و تاثیر نوع حلال و رقت عصاره بر این فعالیت. فصلنامه علمی زیست فناوری گیاهان زراعی, 5(9), 39-48.
سارا خسروی نیا; عبدالرضا باقری; سید مهدی زیارت نیا. "بررسی فعالیت ضدمیکروبی عصاره‏های بدست آمده از کالوس و سلول‌های کشت سوسپانسیون زیره سیاه در مقایسه با بذر آن و تاثیر نوع حلال و رقت عصاره بر این فعالیت". فصلنامه علمی زیست فناوری گیاهان زراعی, 5, 9, 1394, 39-48.
خسروی نیا, سارا, باقری, عبدالرضا, زیارت نیا, سید مهدی. (1394). 'بررسی فعالیت ضدمیکروبی عصاره‏های بدست آمده از کالوس و سلول‌های کشت سوسپانسیون زیره سیاه در مقایسه با بذر آن و تاثیر نوع حلال و رقت عصاره بر این فعالیت', فصلنامه علمی زیست فناوری گیاهان زراعی, 5(9), pp. 39-48.
خسروی نیا, سارا, باقری, عبدالرضا, زیارت نیا, سید مهدی. بررسی فعالیت ضدمیکروبی عصاره‏های بدست آمده از کالوس و سلول‌های کشت سوسپانسیون زیره سیاه در مقایسه با بذر آن و تاثیر نوع حلال و رقت عصاره بر این فعالیت. فصلنامه علمی زیست فناوری گیاهان زراعی, 1394; 5(9): 39-48.


سامانه مدیریت نشریات علمی. قدرت گرفته از سیناوب